Iskolakert programunkkal  jelen voltunk az országos OMÉK kiállításon is, ahol az érdeklődők láthatták minta-tankertünket és legújabb fejlesztéseinket. A gyerekek hamar magukénak érezték a területet, másztak, ástak és görgették ami csak mozdítható volt. Természetesen nem bántuk, hiszen ezért voltuk kint!A jó hangulatú foglalkozásokon az ország különböző pontjairól érkezett iskolás csoportok vettek részt. Kertpedagógusaink visszajelzése alapján a diákok kitűnő felkészültségről tettek tanúbizonyságot, dicséret érte elkötelezett pedagógusaiknak!

A vasárnapi napon az Iskolakert Program egyik elindítója és egyben fővédnöke, Dr. Bálint György, ismert nevén Bálint Gazda tartott érdekes előadást az iskolakertek kialakításáról, fenntartásáról, külön kiemelve a magaságyásban történő kertművelés előnyeit. Az előadás után személyes kérdésekre válaszolt az “ország kertésze”, majd a helyszínen dedikálta a témához kapcsolódó könyvét.

Kattintson a képekre: